Πριεμιέρα Α' Εθνικής: Τα κορίτσια του ΑΟ Τρίκαλα υποδέχθηκαν τον ΠΑΟΚ!

AO TRIKALA copy

Τα κορίτσια της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου του ΑΟ Τρίκαλα 2011 υποδέχθηκαν στις 15/10/2017 στην πρεμιέρα της  Α’ Εθνικής στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων, την πρωταθλήτρια γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ. Αν και η πρεμιέρα κατέληξε με ήττα της γυναικείας ομάδας ΑΟ Τρίκαλα,  τα κορίτσια και των δύο ομάδων πρόσφεραν εξαιρετικό θέαμα στους πολλούς θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο για να απολαύσουν την χαρά και τη διαφορετικότητα που προσφέρει το γυναικείο ποδόσφαιρο.

Το Εργαστήριο Ψυχολογίας της Άσκησης και Ποιότητας ζωής του ΤΕΦΑΑ του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στηρίζει με ενθουσιασμό το γυναικείο ποδόσφαιρο και την ομάδα του ΑΟ Τρίκαλα2011, μέσα από την συνεργασία που έχει αναπτυχθεί μεταξύ των δύο μερών. Περισσότερα: CLICK HERE

Το επίσημο site του ΑΟ Τρίκαλα Γυναικείο Ποδόσφαιρο: http://www.aotrikala2011.gr/

Η σελίδα στο facebook

φωτό από την έναρξη της αγωνιστικής:

DSC 2172 copy copy
φωτό: Φοιτητές των Μεταπτυχιακών προγραμμάτων παρακολουθούν τον αγώνα

DSC 2174 copy2
Φωτό: Χατζηγεωργιάδης Αντώνης, Καθηγητής ΤΕΦΑΑ ΠΘ και Λουλές Γιώργος, προπονητής της ΑΟ Τρίκαλα 2011

DSC 2177 copy
Φωτό: Χατζηγεωργιάδης Αντώνης, Καθηγητής ΤΕΦΑΑ ΠΘ και Donya Salomon-Ali