Εκπαιδευτική Ημερίδα: Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων

ΑΦΙΣΑ 002

Το τμήμα Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ.Δ.Ε. Κέρκυρας διοργάνωσε την εκπαιδευτική ημερίδα με  θέμα:

"Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων: Δρόμοι πολιτισμού και υγείας στο περιβάλλον της Κέρκυρας και της Ευρώπης"

Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 21 Ι ουνίου 2016 και περιλάμβανε παρουσιάσεις προγραμμάτων από εκπαιδευτικούς, σχετικές εισηγήσεις καθώς και συζήτηση.

Προσκεκλημένος ομιλητής ήταν ο Καθηγητής της ΣΕΦΑΑ του Πενεπιστημίου Θεσσαλίας, Θεοδωράκης Ιωάννης.

Ενημερωθείτε για τα προγράμματα αγωγής υγείας του Εργαστηρίου Ψυχολογίας της Άσκησης και ποιότητας ζωής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας πατώντας -εδώ-

ΑΦΙΣΑ 001

Ο Ρόλος της οικογένειας στο σύγχρονο αθλητικό περιβάλλον

Αύριο Τετάρτη 22/6, στην Κέρκυρα επίσης, θα πραγματοποιηθεί ομιλία του Καθηγητή Γιάννη Θεοδωράκη με το παραπάνω θέμα.

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΤΕΤΑΡΤΗ 22/6/2016, ΩΡΑ 19.00